Kaip reaguoti į vaikų/paauglių elgesį ar pasisakymus, susijusius su karu Ukrainoje?

Tėvams ir toliau kyla daug klausimų, kaip reaguoti į vaikų/paauglių elgesį ar pasisakymus, susijusius su karu Ukrainoje. Tęsiame Paramos vaikams centro rekomendacijas, ką atsakyti ir apie ką pasikalbėti konkrečiose situacijose.
🔴 Kaip reikėtų elgtis ir reaguoti suaugusiems, jeigu vaikas kalba, kad nužudys Putiną ir kuria strategiją, kaip tą galėtų padaryti?
Jaunesni vaikai taip gali reaguoti, nes girdi aplinkui daug komentarų, kaip reikia susidoroti su blogiečiu. Jie fantazuoja, kaip patys arba kas nors kitas (stiprus herojus) nugalės, nubaus ar kitaip sunaikins priešą. Jie gali kurti planus, žaisti tokius siužetus.
Suaugę gali išsigąsti, o vaikai tokiu būdu išlieja savo emocijas ir magiškai įveikia aplinkui tvyrančią baimę. Tai natūralu vaikams. Paaugliai gali apie tokius planus kalbėti.
Pasakykite vaikui, kad jis gali būti įsiutęs ar supykęs, gal nerimąstingas dėl to, ką padarė Putinas. Svarbu, kad vaikas neviešintų savo pažiūrų nesaugiose vietose, nes kiti jį gali užsipulti. Galite paaiškinti vaikui, kad blogai besielgiantį žmogų teisia teismas ir pasodina į kalėjimą.
🔴 Plačiau galite nemokamai pasitarti su psichologu „Tėvų linijoje“, 8 800 900 12, darbo dienomis 9-13 val. | 17-21 val. Antradieniais 17-21 val. IR RUSŲ KALBA.
🔴 Daugiau Paramos vaikams centro psichologų rekomendacijų tėvams, su šeimomis dirbantiems specialistams, taip pat dirbantiems/bendraujantiems su iš Ukrainos atvykusiais suaugusiais ir vaikais –> https://bit.ly/3NbLORw