Kovo 6 d. visoje Europoje minima logopedo profesijos diena

Kovo 6 d. visoje Europoje minima logopedo profesijos diena.

Dar 2004 m. Europos logopedų asociacija (CPLOL) priėmė nutarimą kovo 6 d. minėti logopedo profesijos dieną, kurios tikslas – suteikti visuomenei daugiau žinių apie įvairius kalbėjimo ir kalbos sutrikimus, jų įveikimo galimybes, praplėsti žinias apie logopedo profesiją visoje Europoje. Manoma, kad labai svarbu plėtoti visuomenės informuotumą apie kalbėjimo ir kalbos sutrikimus, jų poveikį žmonių sveikatai, galimus pagalbos būdus. Dažnai manoma, kad logopedas yra specialistas, dirbantis su kalbos sutrikimų turinčiais vaikais. Iš tiesų logopedai gali padėti įveikti ar sušvelninti kalbos, kalbėjimo, bendravimo sutrikimus tiek ankstyvoje vaikystėje, tiek sulaukus senyvo amžiaus. Ikimokykliniame amžiuje dažniausiai susiduriama su netaisyklingai tariamais garsais, vėluojančia kalbos raida. Mokykliniame amžiuje logopedas padeda vaikams įveikti ne tik garsų tarimo, bendravimo sutrikimus, bet ir skaitymo, rašymo sunkumus. Vyresnio amžiaus žmonėms logopedo pagalbos gali prireikti patyrus insultą ar galvos smegenų traumą, kai prarandamas gebėjimas suvokti aplinkinių kalbą ar taisyklingai tarti žodžius.

Klaipėdos r. ugdymo įstaigose logopedo pagalbos reikia 1388 vaikams, tad 19-oje rajono įstaigų pagalbai teikti įsteigti net 29 logopedo etatai. Šiandien Klaipėdos r. Švietimo centre susirinko būrelis mūsų rajono ugdymo įstaigų logopedų, kad aptartų šių metų planus, pasidalintų savo pasiekimais bei patirtimi ugdant vaikų kalbą. Smagu, jog rajono logopedai  turi bendrą tikslą ir dirbdami drauge sėkmingai padeda vaikams, turintiems kalbėjimo ir kalbos sutrikimų.

Minėdami Logopedo dieną nepamiršome ir mūsų kolegių Nijolės Normantienės bei Onos Meškienės, kurios kelis dešimtmečius rūpinosi mūsų rajono vaikų kalbos raida ir išėjo užtarnauto poilsio. Jų žinios, patirtis, gebėjimai, šiltas bendravimas paliko pėdsaką ne tik vaikų, bet ir jų tėvelių bei kolegų širdyse.

Tad sveikiname visus logopedus jų profesinės šventės proga. Linkime nesustoti augti ir tobulėti!

Klaipėdos r. PPT logopedė I. Krikščiūnienė

Klaipėdos r. logopedų metodinio ratelio pirmininkė D. Jarutienė