Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai” pradeda teikti ankstyvosios pagalbos paslaugą

Kilus įtarimams dėl galimo vaiko raidos sutrikimo ir užsiregistravus raidos ištyrimui pas specialistus, tėvams tenka gana ilgai išbūti neapibrėžtume dėl galimos vaiko diagnozės. Priklausomai nuo Vaiko raidos centrų užimtumo, gali tekti laukti pusę metų ir ilgiau.
 
Šeima patiria nerimą, kurį sukelia nežinojimas kaip susitvarkyti su vaikui/jaunuoliui kylančiais iššūkiais ir baimes dėl neaiškios ateities perspektyvos. Norisi kuo greičiau gauti tikslią informaciją ir kiekviena savaitė laukimo pas specialistus gali sukelti daug emocijų, vedančių į vidinius ir išorės konfliktus šeimoje.
Siekdama atliepti šį šeimų poreikį, Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ dalyvauja pilotiniame ankstyvosios pagalbos teikimo projekte, kuriuo per 2024 metus bus suteikta 40-čiai asmenų ne mažiau nei 5 informacinės, psichologinės, emocinės pagalbos individualios ir grupinės konsultacijos, pagal išsakytą poreikį.
Jei šiuo metu laukiate vaiko (jaunuolio) raidos įvertinimo ir Jūsų šeimai yra reikalingos konsultacijos, kviečiame pildyti anketą – mes Jums atsiųsime kvietimą pirminiam pokalbiui: https://forms.gle/tQAFheLSfj4WSj1e6
 
Ankstyvosios pagalbos paslauga yra projekto „Autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų ir suaugusių bei jų šeimos narių, teisių gynimas ir įtraukties į visuomenę stiprinimas“, finansuojamo Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, dalis.