LIETUVOS MOKYTOJAI IR UKRAINOS VAIKAI, arba SUSIVIENYKIM !!!

LIETUVOS MOKYTOJAI IR UKRAINOS VAIKAI, arba SUSIVIENYKIM !!! 🇺🇦 🇱🇹

Kol nėra lyderystės ir sistemingos komunikacijos šalies lygiu apie tai, kaip Ukrainos vaikams gelbės švietimo sistema, kaip jie mokysis mūsų mokyklose, gimsta pavienės švietimiečių iniciatyvos. Žinoma, nepaprastai džiugu, kad mokytojai nori padėti, savanoriauti, siūlo vesti nuotolines pamokas, bet kai išsprogsta kokia penkta iniciatyva ir prašymas registruotis dar vienoje analogiškoje formoje, kyla daug klausimų, daug neaiškumų ir chaoso lygioje vietoje. Pati irgi sulaukiu daug klausimų, žinučių iš pažįstamų ir gyvai dar nepažįstamų kolegų.

Ministerija pamažu kruta ir mokyklos netrukus gaus reikalingą informaciją iš savo steigėjų. Tad, kol atsiras bendras, centralizuotas planas dėl pagalbos Ukrainos vaikams, planas, kaip juos priimti mūsų valstybinėse mokyklose, kol viskas bus aiškiau, labai prašau kolegų nesiblaškyti ir apsistoti ties esamomis iniciatyvomis – tikslingai sutelkiant žmogiškuosius išteklius, o ne juos skaidant.

Kad pamėgintume apjungti jėgas, su švietimiečių būriu sukuriame grupę „LIETUVOS ŠVIETIMIEČIAI UKRAINAI” – čia pildysime sąrašą, dalinsimės žiniomis apie ugdymo pagalbą Ukrainos moksleiviams ir darželinukams.
https://www.facebook.com/Lietuvos-%C5%A1vietimie%C4%8Diai-Ukrainai-108950311730617/?ref=page_internal

Keletas krypčių, kur šiuo metu galite nukreipti savo gerą valią:

🇺🇦 🇱🇹 1. Iniciatyva „Mokytojai Ukrainos vaikams“, kurią organizuoja Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga – Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga – LŠDPS , Nacionalinė katalikiškų mokyklų asociacija ir Mokytojai pabėgėliams (Teachers for refugees in LT).
a. Kviečiami mokytojai, kurie galėtų prisidėti savanoriškai ugdant ukrainiečių šeimų vaikus – registracija https://forms.gle/6UtuCsMiJV3HADsY9).
b. Kviečiamos mokyklos, kurios čia ir dabar gali priimti Ukrainos vaikus ir organizuoti jų ugdymo procesą (registracija https://forms.gle/j8GnvJqTFWbMDzbBA).

Per parą jau užsiregistravo 38 švietimo įstaigos, galinčios priimti Ukrainos vaikus ir organizuoti ugdymo procesą, ir 149 mokytojai savanoriai, galintys padėti organizuoti ugdymą kitose įstaigose.

🇺🇦 🇱🇹 2. „Workshops for Ukrainian children“ – Ira Branitskaya iniciatyva, telkianti Ukrainos (ir ne tik) mokytojus, kurie vestų pamokas vaikams, kad ir kur jie būtų – kelyje ar bunkeryje. Reikia asistentų koordinuojant tokį nuotolinį vaikų ugdymą ir prisijungiant prie jo. Jei mokate rusų, ukrainiečių ar anglų kalbą ir galėtumėte prisijungti prie iniciatyvos – t.y. skirti kažkiek laiko užsiėmimams su vaikais, registruotis galite čia: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSexhM…/viewform…

🇺🇦 🇱🇹 3. Gelbėkit vaikus/Save the Children Lithuania ypač laukia savanorių psichologų, socialinių darbuotojų ir pedagogų, turinčių darbo su vaikais patirties. Prisidėti galite čiahttps://docs.google.com/…/1FAIpQLSfy0USR1mK…/viewform…

🇺🇦 🇱🇹 4. Tolerancijos ambasadorė Viktorija Voidogaitė kviečia nevalstybinius darželius ir privačias mokyklas nelaukti – imtis ruošti klases pabėgėlių vaikų ugdymui, ieškoti ukrainiečių, rusų kalbomis kalbančių mokytojų. Kartu duoda startą – Darželis „Mažutėliams” jau persitvarko ir planuoja priimti iki 30 ikimokyklinukų (čia irgi reikia vienokios ar kitokios savanorių pagalbos). Jei jums reikia pagalbos persidėliojant planus, kreipkitės.

🇺🇦 🇱🇹 5. Padėsiu mokytis kviečia pagelbėti ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos moksleiviams. Akcentuojama ne tik ugdymosi, bet ir emocinės pagalbos būtinybė. Prisijungti prie iniciatyvos galima čia: https://bit.ly/3gvzTii

🇺🇦 🇱🇹 6. Lietuvos tūkstantmečio vaikai su Laurynas Seskus jau nuo artėjančio šeštadienio pradeda organizuoti savaitgalio dienos stovyklas Ukrainos vaikams Lietuvoje. Planuojama susitikinėti ir laiką kartu leisti kiekvieną savaitgalį, skleidžiantis į kitus Lietuvos miestus. Norintys prisijungti prie projekto savo veikla, resursais, galintys vertėjauti į ukrainiečių kalbą kviečiami rašyti čia: Ukraina@tukstantmeciovaikai.lt .

🇺🇦 🇱🇹 7Vaikai bėga nuo karo – organizacija VšĮ „Geri Startai“ trejus metus bendrauja su Ukrainos vaikų namais „Perlinka“. Dabar jos tikslas – suteikti Ukrainos vaikų namų globotiniams prieglobstį Lietuvoje ir pasirūpinti jų ugdymu. Savanorių registracija čia: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdgxjVRZ…/viewform…

🇺🇦 🇱🇹 8. Lietuvos psichologų bei psichiatrų iniciatyva – emocinė parama Ukrainos žmonėms. Nuoroda: https://www.facebook.com/…/a.34900781…/1297836187367892/