Rekomendacijos, kaip reaguoti, jeigu paauglys agresyviai nusiteikęs rusakalbio klasioko atžvilgiu – mokykloje tyčiojasi, o namuose apie jį kalba su panieka

Paramos vaikams centro psichologų rekomendacijos, kaip reaguoti, jeigu paauglys agresyviai nusiteikęs rusakalbio klasioko atžvilgiu – mokykloje tyčiojasi, o namuose apie jį kalba su panieka.
🔴 Pastebėję tokį savo vaiko elgesį, stabtelėkite ir atkreipkite jo pačio dėmesį į save. Įvardinkite, kad girdite, jog jis yra supykęs ar jaučia pagiežą klasiokui, bet taip pat aiškiai pasakykite, kad toks elgesys yra patyčios.
Pasikalbėkite su savo paaugliu apie tai, kodėl jam pikta ant klasės draugo? Ką jis daro tokio, kas sukelia pyktį? Jeigu išgirsite apie elgesį, kuris yra pavojingas ar nepagarbus jūsų vaiko ar kitų žmonių atžvilgiu, kartu pagalvokite, ką būtų galima apie tai informuoti ar kaip tai išspręsti.
Jeigu jūsų paauglys negali įvardinti jokio konkretaus rusakalbio klasioko blogo elgesio ir sako, kad niekina jį todėl, nes jis rusas, tvirtai pasakykite: „Tyčiotis negalima, tai smurtas, tai nepriimtina“.
Pabrėžkite, kad dėl kalbėjimo kita kalba, žmogus netampa nei prastesniu, nei vertingesniu. Kartu prisiminkite istorinius įvykius, kai žmonės nukentėjo dėl tautybės ar rasės.
🔴 Plačiau galite nemokamai pasitarti su psichologu „Tėvų linijoje“, 8 800 900 12, darbo dienomis 9-13 val. | 17-21 val. Antradieniais 17-21 val. IR RUSŲ KALBA.
🔴 Daugiau Paramos vaikams centro psichologų rekomendacijų tėvams, su šeimomis dirbantiems specialistams, taip pat dirbantiems/bendraujantiems su iš Ukrainos atvykusiais suaugusiais ir vaikais –> https://bit.ly/3NbLORw
Gali būti tekstas vaizdas