Tėvystės įgūdžių lavinimo grupė „Laiptai. Kartu gali būti lengva“

Tėvystės įgūdžių lavinimo grupė „Laiptai. Kartu gali būti lengva“

 

Pozityvios tėvystės meno mes mokomės visą savo gyvenimą. Mokomės iš savo klaidų ir sėkmių, kitų tėvų patirties, ieškome specialistų pagalbos ir rekomendacijų. Atsakinga tėvystė reikalauja daug pastangų, kantrybės ir pasiaukojimo. Tėvystė nėra įgimtas gebėjimas: mes negimstame kaip tobuli ir viską žinantys tėvai. Beje, mūsų vaikams ir nereikalingi tobuli tėvai. Vaikams reikalingi geri tėvai, t. y. mylintys, nuoseklūs, jautrūs vaikų poreikiams, sugebantys nustatyti tinkamas leistino elgesio ribas ir prognozuojami. Tenka nueiti ilgą patirties ir išbandymų kelią, kad išmoktume tinkamai elgtis su vaiku. Specialistų teigimu, atsakinga tėvystė išsprendžia daugelį su vaiku susijusių problemų: netinkamo elgesio, melo, vagysčių, nusikaltimų ir kt.  Tėvystės įgūdžiai yra lavinami. Ugdant kiekvieną naują gebėjimą neužtenka vien tik turėti daug žinių, labai svarbu ir sistemingai taikyti jas praktikoje.

Spalio-gruodžio mėnesį Klaipėdos r. pedagoginėje psichologinėje tarnyboje jau trečia tėvų grupė, auginanti 3-11 m. vaikus, pagilino tėvystės įgūdžius bei žinias lankydami grupinius tėvystės įgūdžių lavinimo užsiėmimus „Laiptai. Kartu gali būti lengva“. Užsiėmimus vedė Klaipėdos r. pedagoginės psichologinės tarnybos psichologės Rimantė Ignatjevienė ir Eglė Strazdauskienė.

Tėvai, dalyvavę programoje, turėjo galimybę įgyti ne tik teorinių, bet ir praktinių tinkamo bendravimo su vaiku įgūdžių: geriau pažinti, išklausyti ir suprasti savo vaikus, jų poreikius, jausmus, stiprinti vaikų savarankiškumą, tinkamai ugdyti savivertę, nustatyti elgesio ribas, suprasti netinkamo vaikų elgesio tikslus bei spręsti konfliktus.

Dalyvavusių tėvelių teigimu po šių užsiėmimų jie lengviau supranta savo vaikus, jų elgesio priežastis, geba pastebėti ir įvardinti šeimos narių jausmus, greičiau ir tinkamai išsprendžia šeimoje kilusius konfliktus. Džiugu girdėti, kai tėvai sako, jog lankant šiuos užsiėmimus jie tapo labiau savimi pasitikintys dėl vaikų auklėjimo, o vaikai tapo atviresni.

Tikimės, kad tėvystės įgūdžių lavinimo užsiėmimai pagerins tėvų-vaikų santykius bei emocinę savijautą šeimose. Tėvelius, norinčius lankyti tėvystės įgūdžių lavinimo užsiėmimus pagal programą „Laiptai. Kartu gali būti lengva“, kviečiame sekti informaciją apie būsimus mokymus Klaipėdos r. pedagoginės psichologinės tarnybos internetiniame puslapyje (www.klrppt.lt).

 

PPT psichologės Rimantė Ignatjevienė ir Eglė Strazdauskienė

2019-12-18