Įtrauki mokykla: kaip užtikrinti seksualinio priekabavimo prevenciją mokykloje

Kai prieš pora metų „Vaikų linijos“ komanda aktyviai važinėjo po Lietuvos mokyklas su patyčių ir žeminančio elgesio prevencine programa „Friends“ ( https://friends.vaikulinija.lt/), be įvairių kitų atradimų apie mokyklų pasaulį, išgirdome ir tai, kad vaikai patiria seksualinio priekabiavimo situacijų, o mokyklos suaugusieji ne visada žino kaip į jas tinkamai reaguoti, ne visada atpažįsta tuos atvejus.
Todėl džiugu, kad šiandien daugiau aiškumo gali įnešti ir Vilma Gabrieliute bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ruoštos rekomendacijos ugdymo įstaigoms apie seksualinio priekabiavimo prevenciją.
Rekomendacijas atsisiųsti galite iš čia: https://bit.ly/3B2iSqx

O mes primename, kad „Vaikų linija“ mokyklų darbuotojams siūlo 2 akad. val. mokymus „SEKSUALINIS PRIEKABIAVIMAS TARP MOKINIŲ. KAIP ATPAŽINTI IR REAGUOTI?“
Mokymų metu pasitelkdami pavyzdžius iš mokyklinio gyvenimo kalbamės apie tai, kas yra seksualinis priekabiavimas, kaip jis gali pasireikšti tarp mokinių, kuo skiriasi nuo kitokio žeminimo ar flirto. Nagrinėjamos situacijos padės aiškiau suprasti seksualinį priekabiavimą ir reagavimo į jį svarbą.
Mokymų dalyviai gebės diferencijuoti tarp flirto, seksualinio priekabiavimo ir kitų žeminimo formų, įgis žinių, kada reakcija į tokį elgesį turėtų būti vieša, o kada geriau suveiktų asmeninis pokalbis su mokiniais.
Gali būti tekstas vaizdas
2 bendrinimai
Patinka
Komentuoti
Bendrinti