Kada į pagalbą atvyksta Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda?

Gyvenime pasitaiko situacijų, kai emocinė krizė paveikia ne tik pavienius asmenis, bet ir visą bendruomenę, organizaciją ar šeimą. Tokiomis akimirkomis svarbu užtikrinti greitą ir profesionalią pagalbą, kad krizė neįsisenėtų ir nesukeltų ilgalaikių pasekmių. Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda atvyksta į pagalbą šiais atvejais:
✔ Įvykus savižudybei – jei įvykis sukrečia bendruomenę, organizaciją ar šeimą, svarbu laiku suteikti psichologinę pagalbą artimiesiems, kolegoms ar kitiems paveiktiems asmenims.
✔ Po staigios ar smurtinės mirties – netikėta mylimo žmogaus netektis gali sukelti stiprų emocinį sukrėtimą, todėl specialistai padeda susidoroti su šoku ir praradimo jausmu.
✔ Kai bendruomenėje įvyksta skaudūs incidentai – smurtas, nelaimingi atsitikimai, nelaimės ar kiti sunkūs įvykiai gali sukelti kolektyvinį stresą, kurį svarbu valdyti profesionaliai.
✔ Po kitų ekstremalių situacijų – pvz., nelaimių darbe, mokyklose ar kitose organizacijose, kuriose psichologinė pagalba yra būtina siekiant atkurti įprastą veiklą ir emocinę pusiausvyrą.
Ką daro Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda atvykusi į įvykio vietą?
✔Krizės valdymo planavimas – specialistai padeda organizacijoms ir bendruomenėms suplanuoti veiksmus krizės metu, konsultuoja, kaip tinkamai komunikuoti apie įvykį, identifikuoja labiausiai paveiktus asmenis ir rekomenduoja tinkamiausias pagalbos priemones.
✔ Konsultacijos – siekiant sumažinti emocinę įtampą, atkuriamas žmonių darbingumas ir gebėjimas prisitaikyti prie naujos realybės.
✔Krizinio įvykio valdymo veiksmų planas – Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda pateikia rekomendacijas bendruomenėms ir organizacijoms, kaip ateityje efektyviai reaguoti į panašias situacijas.

Daugiau informacijos ir pagalbos galimybių rasite PKPC svetainėje: www.pkpc.lt