Pradėjome vykdyti projektą!

 

 

 

 

Projektas „Švietimo pagalbos ir koordinuotai teikiamų paslaugų modelio diegimas ir sklaida“ yra finansuojamas Europos fondų lėšomis, Bendrojo finansavimo lėšomis ir nuosavo pareiškėjo įnašo. Projekto įgyvendinimo sutartis su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra dėl projekto finansavimo pasirašyta dar 2025 m. vasarį.

Projektas įgyvendinamas pagal 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-003-03-02-01 „Įgyvendinti įtraukųjį švietimą“ kvietimą.

Projektas tikslas – didinti koordinuotai teikiamų naujų švietimo pagalbos, socialinės ir sveikatos priežiūros paslaugų pasiūlą ir prieinamumą Klaipėdos rajono savivaldybėje.

Projekto tikslinė grupė – Klaipėdos rajono specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai, jų tėvai (globėjai, rūpintojai), mokytojai, švietimo pagalbos specialistai.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2025 m. vasario mėn. – 2028 m. kovo mėn.

Bendra projekto vertė – 549 384,81 Eur;
Klaipėdos rajono savivaldybei skirta suma iš ES fondų lėšų – 419 625,61 Eur;
Bendrojo finansavimo lėšos – 74 051,58 Eur;
Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 55 707,62 Eur.

Apie projektą

Siekiant užtikrinti paslaugų prieinamumą bus sudaroma mobili švietimo pagalbos komanda, keliama specialistų, dirbančių su SUP mokiniais, kvalifikacija ir teikiamos edukacinės ir terapinės veiklos SUP vaikams. Šiuo metu Klaipėdos rajone trūksta koordinuotai teikiamų paslaugų, kurios būtų prieinamos vaikams su specialiaisiais poreikiais, jų šeimoms ir mokytojams, todėl siekiama plėtoti kompleksinę pagalbos sistemą. Įgyvendinant projektą bus bendradarbiaujama su nevyriausybinėmis organizacijomis, verslo atstovais, siekiant užtikrinti efektyvią ir koordinuotą paslaugų sistemą. Projekto lėšomis bus apmokamas kineziterapeuto, ergoterapeuto ir SUP vaikų pagalbos vadybininko darbo užmokestis, stiprinamos su SUP vaikais dirbančių švietimo pagalbos specialistų ir mokytojų kompetencijos užsienyje ir Lietuvoje, organizuojami edukaciniai ir terapiniai užsiėmimai SUP poreikių turintiems vaikams (hipoterapijos, kaniterapijos, meno ir judesio terapijos ir kiti), organizuojamas šeimų ir bendruomenių palaikymas ir bendradarbiavimas. Planuojama įsigyti elektromobilį, modernią įrangą, skirtą švietimo pagalbos specialistų darbui.

Šis projektas reikšmingai prisidės prie įtraukiojo ugdymo plėtros Klaipėdos rajone, užtikrindamas kokybišką ir prieinamą pagalbą mokiniams, jų šeimoms ir švietimo pagalbos specialistams.

 


Projekto partneriai

Klaipėdos rajono pedagoginė psichologinė tarnyba, Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga sporto centras, VšĮ „Mokymų sinergija“, Eitminiškių gimnazija, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Gargždų kultūros centras, Klaipėdos rajono Gargždų atviras jaunimo centras, Klaipėdos r. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija, Gargždų socialinių paslaugų centras, VšĮ Klaipėdos rajono amatų centras, Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, Klaipėdos rajono paramos šeimai centras ir Klaipėdos rajono švietimo centras.