Smurto prieš vaikus prevencijos programa „Esame saugūs“

Paramos vaikams centro ekspertams atlikus vaikų ir paauglių fokus grupių analizę, paaiškėjo, kad didžioji dalis ikimokyklinio amžiaus ir vyresnių vaikų bei paauglių nežino, kaip atpažinti įvairias smurto rūšis, kaip reaguoti ir apsiginti, jeigu kas nors elgiasi netinkamai, į ką kreiptis pagalbos. 

Remiantis vaikų ir tėvų išsakytais poreikiais bei sukaupta ilgamete Paramos vaikams centro ekspertų patirtimi, buvo parengta smurto prieš vaikus prevencijos programa „Esame saugūs“. Tai efektyvus įrankis kiekvienai su vaikais ir šeimomis dirbančiai įstaigai (ugdymo, socialinės pagalbos ir kt.), įgyvendinant smurto prieš vaikus prevenciją. 

Programa įgyvendinama, organizuojant praktinius, interaktyvius užsiėmimus vaikams ir paskaitas tėvams bei bendruomenei. 

Užsiėmimai vaikams ir paaugliams vedami, remiantis metodine medžiaga, parengta atsižvelgiant į jų amžių ir poreikius. Užsiėmimai skirti penkioms skirtingoms vaikų grupėms: vaikams iki 6 metų (6 užsiėmimai * 30 min.), 7-10 metų vaikams (5 užsiėmimai * 1 ak. val.), 11-14 metų paaugliams (5 užsiėmimai * 1 ak. val.), 15-18 metų paaugliams (5 užsiėmimai * 1 ak. val.), mokyklinio amžiaus vaikams, turintiems raidos iššūkių (6 užsiėmimai * 30 min.). 

Užsiėmimų metu vaikai mokosi būti saugūs, atpažinti pavojingas situacijas realiame ir virtualiame gyvenime, sužino, kaip elgtis atsidūrus pavojingose situacijose, kas yra smurtas ir kur kreiptis pagalbos su juo susidūrus. Programos metu taip pat organizuojamos paskaitos tėvams ir globėjams, kurių tikslas supažindinti juos su prevencine programa ir suteikti žinių, kaip apsaugoti vaikus, atpažinti ženklus, kurie rodo, kad vaikas galimai patyrė ar patiria prievartą bei mokyti, kaip elgtis tokiais atvejais. 

Prevencinė programa įstaigose įgyvendinama, pasirašius sutartį su Paramos vaikams centru, o vesti užsiėmimus gali tik programos „Esame saugūs“ mokymus baigę specialistai. 

Kas gali įgyvendinti programą įstaigoje? Vesti užsiėmimus vaikams ir paskaitas tėvams gali specialistai (socialiniai darbuotojai, psichologai, socialiniai pedagogai, mokytojai, auklėtojai) baigę VšĮ Paramos vaikams centras organizuojamus programos „Esame saugūs“ mokymus. 

Rekomenduojame mokymuose dalyvauti dviem vienos įstaigos specialistams.  

 

Mokymų metu specialistams suteikiama visa reikalinga metodinė medžiaga: programos „Esame saugūs” įgyvendinimo vadovas, programos pristatymo skaidrės, paskaitų tėvams skaidrės ir iliustruotos priemonės vaikų užsiėmimams. Mokymus baigę specialistai dalyvauja supervizijose, kuriose aptariami dirbant su programa kylantys iššūkiai, pateikiama papildomų rekomendacijų. 

Kaina vienam asmeniui: 

80 Eur – programos „Esame saugūs“ metodinė medžiaga.

200 Eur – 20 ak. val. mokymai, kuriuos sudaro 2 dienų seminaras (16 ak. val.) ir supervizija (4 ak. val.).

АRTIMIAUSI MOKYMAI VYKS 2024 М. PRADŽIOJE PARAMOS VAIKAMS CENTRE (VILNIUS). Mokymų datos ir laikas bus nurodyta užsiregistravusiems dalyviams.

Registracija į mokymus: https://forms.office.com/e/iSwtKSkBCj 

Kilus klausimams: ieva@pvc.lt